Oryginalna lampa sufitowa. Bestseller

07.07.2020

Oryginalna lampa sufitowa. Bestseller

Trudno wyobrazić sobie przytulne wnętrze bez przykuwającej uwagę lampy wiszącej. W tym roku modne stały się awangardowe kształty. Oryginalna lampa sufitowa powinna znaleźć się w każdym salonie.

Żyrandol w nowoczesnym wydaniu

Lampy sufitowe przez lata zmieniały swój wygląd. Obecnie można je oglądać w wielu bardzo ciekawych i nowoczesnych odsłonach. Niejednokrotnie charakteryzują się bogactwem zdobień.  Ale grono z nich odznacza się na tle pozostałych lamp oryginalną formą. Na ogół są to oprawy okazałych rozmiarów, dlatego dobrze sprawdzą się w przestronnych pomieszczeniach z wysokim sufitem.

zwis

Nowoczesna lampa wisząca

Drugą zaletą przestrzeni i jest sposób zaprezentowania oryginalnej lampy sufitowej. Jeśli pozwolimy, aby lampa sufitowa była na widoku, na przestrzeni niczym nieograniczonej – będzie można podziwiać jej piękno w całej okazałości. Jeśli jednak nie dysponujemy dużym salonem to nic straconego. Współczesne projekty lamp wiszących zazwyczaj występują w mniejszych wersjach. Dzięki czemu nadają się do każdego pomieszczenia.

Oryginalna lampa sufitowa – aranżacje

Aranżując domową przestrzeń musimy zwracać uwagę na wiele elementów jednocześnie. We wszystkich typach miejsc warto pamiętać, że równomierne światło jest bardzo istotne. Szczególny nacisk kładziemy na mniejsze przestrzenie, gdzie pogodzenie kilku funkcji jest wyzwaniem. Aby sprytnie podejść do tego tematu zacznijmy od oświetlenia centralnego.

zwis

Światło z głównej lampy wiszącej powinno docierać do każdego zakątka. W tej roli idealnie sprawdzi się oryginalna lampa sufitowa wyposażona w kilka źródeł światła. Strzałem w dziesiątkę może okazać się nowoczesna lampa wisząca z możliwością ukierunkowania światła według własnych upodobań. Oprawy wyposażone w ruchome elementy nie są rzadkością, z pewnością znajdziecie odpowiedni model.

Rodzaje lamp sufitowych

W zależności od producenta, zastosowanych materiałów oraz zdobień, lampy sufitowe mogą uzupełniać aranżacje w każdym stylu. Mamy do wyboru wiele modeli.  Klasyczne o surowym wyglądzie, wykończone ozdobnymi żarówkami, nowoczesne lampy o finezyjnych kształtach. Oprawy wykonane z elementów drewnianych bądź zaopatrzone w tradycyjne szklane klosze. Abażury nadające wnętrzu przytulności.

Świetnym przykładem jest tu lampa Ruben Beige AZZARDO, gdzie wysoka estetyka wykonania łączy się z efektem zmiękczonego i rozmytego światła. Jest to niekwestionowany Bestseller ostatnich miesięcy. Oryginalna forma abażuru przyciąga uwagę nawet wtedy, gdy lampa nie emituje światła.

I na koniec nieco klasyki, czyli żyrandole z kryształowymi elementami. Kryształ potrafi niezwykle załamywać światło i stworzyć spektakularny efekt. Tego typu oprawy oświetleniowe nadają elegancji i tworzą niepowtarzalny styl.

zyrandol

 

Jednak zawsze twórzmy aranżacje świetlne dopasowane do własnych potrzeb.