Lampy wiszące w rozmiarze XXL – trendy 2021

27.02.2021

Lampy wiszące w rozmiarze XXL – trendy 2021


Planując zmianę aranżacji wnętrz, zwracamy uwagę na meble, kolory ścian, dodatki oraz oświetlenie. Wybór odpowiednich lamp, a szczególnie lampy wiszące, są kluczowym elementem przy planowaniu aranżacji świetlnej. Jeśli zastanawiasz się jakie lampy wiszące są modne w 2021 roku, już śpieszymy z odpowiedzią. Z pewnością są to lampy wiszące w rozmiarze XXL, które charakteryzują się imponującym wyglądem oraz funkcjonalnością. Przy planowaniu zmian powinieneś bazować na tegorocznych trendach.

trendy 2021 roku w aranżacjach wnętrz wpisują się lampy zwracające na siebie uwagę. Jedne minimalistyczne i piękne w swojej prostocie, drugie okazałych rozmiarów, a jeszcze inne awangardowe i szalone. Jedno jest pewne, lampy 2021 roku powinny posiadać co najmniej jedną z poniższych cech:

1. Naturalne materiały

Rok 2021 bez wątpienia jest kontynuacją poprzedniego sezonu, który bazował na przekonaniach eko oraz powrocie w stronę natury. To przede wszystkim naturalne włókna i materiały. Nie brakuje również zwierzęcych i roślinnych wzorów, które ożywiają przestrzeń. Na przykład duże zielone liście na tapecie albo abażur z tkaniny w roślinny print. Naturalny styl  inspiracje czerpie się z klimatycznych wiejskich chatek i domów. Ale bez obaw! Rustykalne lampy fantastycznie komponują się także z nowoczesnymi wnętrzami.

zwis naturalny

2. Przydymione szkło

To, o czym powinniśmy pamiętać, to lampy o nietypowych kształtach z wykorzystaniem ciekawych i trochę zapomnianych materiałów. Wśród nich przydymione szkło jest jednym z bardziej efektownych rozwiązań. Ten materiał z sukcesem wraca do łask w 2021 roku. Nieco ciemniejsze i mniej przezroczyste szkło pozwoli wykreować niepowtarzalny klimat. Doda wnętrzu przyjemnej atmosfery, która pozwoli zrelaksować się i wypocząć. Aura tajemniczości jest bardzo inspirująca.

zwis dymiony

3. Lampy wiszące w rozmiarze XXL

Większość domowych wnętrz w centralnej części posiada lampy wiszące. Tegoroczny trend przemawia za wybraniem lampy o zdecydowanie większych rozmiarach. Bo lampa to nie tylko źródło światła, ale także dekoracja domu. Duże konstrukcje przykuwają uwagę, wyznaczają centralny punkt w domu, kształtują atmosferę.

lampa wiszaca

4. Zawsze modne kolory

Ponadczasowy mosiądz, brąz, srebro i odcienie złotego. Połączone z mlecznym, przydymionym szkłem stworzą świetny duet, nie tylko we wnętrzach nowoczesnych, ale także bazujących na założeniach stylu Modern Classic. Modne są także lampy w wyrazistych odcieniach. Intensywny granat, brąz, turkus i bordo cieszą się w tym sezonie dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród dekoratorów wnętrz. Bardzo często wykorzystują oni w swoich projektach duże lampy wiszące w rozmiarze XXL, w połączeniu z intensywnymi kolorami.

wiszaca

5. Elegancki elipsy i kule

W tym sezonie do łask powracają opływowe kształty. Kuliste klosze, wygięte w łuki elementy lamp LED, łagodne elipsy. Ta harmonijna forma złagodzi każdą aranżację. Kuliste lampy zawieszone w salonie lub sypialni roztoczą atmosferę spokoju i równowagi. Od kiedy spędzamy w naszych domach trochę więcej czasu, niż jeszcze rok temu, harmonia wnętrz stała się niezwykle istotna. Aranżacja powinna odpowiadać naszym upodobaniom, ale także działać na nas kojąco i relaksująco. Zbyt dużo bodźców może zaburzać spokój.

zwis

6. Duże lampy wiszące w rozmiarze XXL

W tym roku zasada jest prosta, im większy rozmiar lampy wiszącej, tym lepiej. Poniżej przedstawiamy kilka, naszym zdaniem bardzo efektownych i ciekawych opraw. Również nasi klienci docenili te propozycje, ponieważ cieszą się wciąż rosnącą popularnością.

domenico

Lampa wisząca Domenico ITALUX

tessio

Żyrandol Tessio WH

merlot

Lampa wisząca MERLOT Italux