Klasyka oświetlenia, czyli lampy świecznikowe

08.06.2020

Klasyka oświetlenia, czyli lampy świecznikowe

W obecnych czasach największą uwagę zwracamy na trendy. Niemniej jednak klasyka nigdy nie wyjdzie z mody. Aranżacje wnętrz oparte na minionych epokach ciągle są w cenie. Klasyczny styl przedstawia wszystko, co najlepsze z dorobku przeszłości. Najwierniejszym odzwierciedleniem tego trendu są oprawy swoim wyglądem przypominające świecznik. Dzięki nim możemy wykreować niepowtarzalny klimat i czar. Lampy świecznikowe nigdy nie wyjdą z mody.

Na początek dobry plan

Oświetlenie w dużym stopniu wpływa na to, jak postrzegamy wnętrza. Dlatego już na etapie planowania remontu lub zmiany aranżacji, warto to dobrze przemyśleć. Na początku należy określić, jaki rodzaj oświetlenia chcemy zainstalować. Gdzie rozmieścimy źródła światła i ile ich będzie. Dobre przygotowanie się do zmian, pozwoli nam w przyszłości uniknąć problemów takich jak brak lub nadmiar światła w przestrzeni.

Lampy świecznikowe w domu

Jeśli klasyka, to nie może zabraknąć lamp świecznikowych. Każde z domowych pomieszczeń jest jednak postrzegane nieco inaczej. I tak w trakcie pracy w domowym gabinecie potrzebne jest mocne światło. Natomiast  w salonie przytulności doda lampa dająca efekt rozmytej smugi światła. Aby móc w pełni odpocząć i poczuć się odprężonym, stłumione światło będzie najodpowiedniejsze dla sypialni. Dlatego nawet najsłabsze oświetlenie w strefie snu będzie wystarczające.

 

Klasyka tworzy atmosferę

Kreując wygląd wnętrza musimy postawić na optymalizację oświetlenia. Ilość oraz wygląd zamontowanych lamp może diametralnie zmienić atmosferę panującą w pokoju. Lampę traktujmy jako główny punkt aranżacyjnych. Ale może ona być również dodatkiem, który uatrakcyjni wygląd oraz wypełni luki w wyposażeniu.

novia

Łączenie stylów też jest stylowe

Trendy z ostatnich lat pokazują, że fajny efekt daje połączenie stylów, które z pozoru do siebie nie pasują. Możemy z powodzeniem zaaranżować nowoczesną przestrzeń, w której znajdzie się miejsce dla klasycznego żyrandolu. Natomiast kilka mniejszych kinkietów świecznikowych w modernistycznej przestrzeni ciekawie przełamie surowość wnętrza.

Stawiajmy na różnorodność oświetlenia

Lampy wyglądem przypominające świece są piękne, efektownie i świetnie łączą się z innymi wnętrzarskimi dodatkami. Możemy z łatwością wykreować atmosferę pomieszczeń, gdzie właśnie oświetlenie będzie odgrywało główną rolę. W takim wypadku w całości postawmy na oświetlenie w tym samym stylu.

Urządzanie wnętrz nie jest proste. Wygląd, atmosfera, funkcjonalność – wszystko musi się zgadzać. Okazałe żyrandole prezentują się wspaniale w dużych przestrzeniach. Klimatu dodają także drobne punkty światło w formie świecznikowych kinkietów lub innych małych lamp.

Oświetlenie jest ważną częścią wystroju wnętrz, ponieważ dodaje charakteru i uzupełnia aranżację. Czerpmy z dorobku przeszłości, ale miejmy też na uwadze obecnie panujące trendy. Umiejętne połączenie tych dwóch wymiarów przyniesie spektakularne efekty. Lampy świecznikowe zawsze znajdą dla siebie odpowiednie miejsce w domowej przestrzeni.

Nasze propozycje klasycznych lamp w stylu świecznikowym:

  • MARY LAMPA WISZĄCA  6L CZARNY/BRILIANT 107760 MARKSLOJD
  • LAMPA WISZĄCA MAGNOLIA   RLD94016-5B ZUMA LINE
  • ŻYRANDOL QUIN P0354-06B-F4QL