5 designerskich lamp, które nigdy nie wyjdą z mody

12.06.2021

5 designerskich lamp, które nigdy nie wyjdą z mody


Wczoraj, dzisiaj i jutro. Jest kilka modeli lamp, które nigdy nie wyjdą z mody. W industrialnym lofcie, w wiejskiej chatce, czy w nowoczesnym mieszkaniu w centrum dużego miasta. Te designerskie lampy  zawsze wyglądają dobrze. Bez względu na wystrój wnętrza, kolorystykę czy wielkość przestrzeni. To ponadczasowe przedmioty, które mają w sobie coś z przeszłości oraz z przyszłości. Lampy designerskie, które swoim kultowym wyglądem mogą wyczarować piękno w każdym otoczeniu. Nasza propozycja obejmuje pięć modeli lamp podłogowych oraz stołowych. W lampy, które nigdy nie wyjdą z mody, zawsze warto zainwestować.

1. Lampa podłogowa COSMO S 3382 Nowodvorski

cosmo

 

Produkowana przez firmę Nowodvorski lampa COSMO z okrągłą podstawą jako przeciwwagą dla dużego metalowego łuku, jest jedną z najbardziej uniwersalnych lamp w historii. Jej wysoka konstrukcja  pozwala rzucać piękne światło z góry. Lampa została stworzona z myślą o jej wysokiej użyteczności. Może oświetlać stół tak jak lampa sufitowa i jednocześnie być mobilną. Z łatwością można zmieniać miejsce jej położenia tak, aby zoptymalizować aranżację wnętrza. Jest duża, piękna, uniwersalna w aspekcie użytkowym. To z pewnością model lampy, który nigdy nie wyjdzie z mody.

2. Lampa biurkowa BANKERS 105931 Markslojd

bankierka

Ta lampa biurkowa często kojarzona jest z czytelnią lub biblioteką. Model lampy od Markslojd ma charakterystyczny design i kolory, które rozpozna każdy. Jest piękna, prosta, a jej zielony klosz nigdy nie wyjdzie z mody. Teraz lampa dostępna jest w różnych wersjach. Co wyróżnia ją na tle innych lamp biurkowych? Przede wszystkim klosz oraz wspaniała podstawa. Nie może jej zabraknąć w gabinecie oraz domowej czytelni.

3. Lampa stołowa BLANCA 107935 Markslojd

blanca

 

BLANCA to lampa utworzona przez połączenie dwóch prostych figur geometrycznych, takich jak walec i półkula. Wspaniały wygląd zawdzięcza prostej, ale solidnej konstrukcji. Prezentuje się minimalistycznie i jednocześnie bogato. Dziś jest dostępna w różnych rozmiarach i kolorach. Pasuje do wielu aranżacji wnętrz.

4. Lampa biurkowa 1112 Zuma Line wśród modeli, które nie wyjdą z mody

biurkowa

Smukła i elegancka, minimalistyczna, ale rozpoznawalna. Dzięki metalowej konstrukcji ruchomych ramion szybko stała się ulubioną lampą biurkową architektów i miłośników designu. Światowy sukces, który osiągnęła ta lampa, jest w pełni zasłużony. Z biegiem lat nie traci ona swojej popularności. Dzisiaj możemy wybierać pośród szerokiej oferty wariantów i rozmiarów, nawet do użytku zewnętrznego. Producenci lamp dbają o to, aby dostosować się do nowych technologii, nigdy nie tracąc swojej istoty. Ta lampa biurkowa nigdy nie wyjdzie z mody.

5. Lampa stołowa GÖTEBORG 104999 Markslojd

gteborg

Jest to lampa stołowa, która wpisała się w zbiorową wyobraźnię i dzisiaj możemy ją zobaczyć w większości domów. Bo uosabia połączenie tradycji i pięknego designu. Wyposażona w duży tekstylny klosz z efektem plisowania i ceramiczną malowaną podstawę. Ten model zdecydowanie należy do lamp, które nigdy nie wyjdą z mody. To klasyka na miarę naszych czasów.