Porady

Jak oświetlić małe wnętrze?

Jak optycznie powiększyć małe wnętrze za pomocą światła.

Oprócz światła dziennego, które jest niezwykle ważne w każdym wnętrzu, niezależnie od wielkości przestrzeni, duża rolę odgrywa światło sztuczne. W małych wnętrzach należy szczególnie zwrócić uwagę na lampy, które nie tylko budują nastrój, ale też podwyższają optycznie sufit, poszerzają niskie pomieszczenia i dodają głębi ciasnym przestrzeniom.

W niewielkich mieszkaniach doskonale sprawdzą się smukłe lampy stojące – z jasnymi abażurami, bądź szklanymi kloszami.

1 / 2 / 3 / 4 / 5

Jako oświetlenie sufitowe, czyli np. plafony lub żyrandole, wybierzmy model lamp, w których strumień światła skierowany jest ku górze. Taka aranżacja optycznie „podniesie” sufit i doda małemu wnętrzu przestrzeni.

1 / 2 / 3 / 4 / 5

Kolejnym rozwiązaniem, może być zastosowanie podwieszanego sufitu ze świetlówkami ukrytymi za taflą mlecznego szkła lub tworzywa sztucznego.
Alternatywą będą również, kinkiety skierowane na sufit.

1 / 2 / 3

Wąskie wnętrze poszerzyć można przy pomocy świetlnych listew umieszczonych na suficie lub ścianach, biegnących równolegle do siebie po obu stronach pomieszczenia. Jeśli natomiast, zastosujemy podświetlenie poziomej wnęki lub półki, mały pokój wyda się szerszy i nabierze głębi.
Bardzo ważną rzeczą jest, aby nie zapominać o rozświetleniu kątów pomieszczenia – zabieg ten powiększy je optycznie, szczególnie będzie to widoczne wieczorem.

lampa podłogowa Conos
Kliknij w zdjęcie, aby przejść do produktu

Warto pamiętać o tym, że w małych pomieszczeniach, lampy nie powinny skupiać na sobie nadmiernej uwagi. Zalecane jest aby zrezygnować z dużych, bogato zdobionych kloszy i abażurów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *